top of page

«Малюки хаосу» Herbig-Haro 46/47: новонароджені зірки та їхні буремні викиди

Оновлено: 30 груд. 2024 р.

Новонароджені зірки можуть бути такими ж непередбачуваними, як і маленькі діти.У самому центрі цього космічного зображення розташовані дві молоді зірки, які активно формуються. Їх приховано в густому диску з газу та пилу, що служить для них живильним середовищем. Протягом тисячоліть ці зірки поглинали навколишній матеріал і викидали його назад, створюючи яскраві помаранчеві лопаті, які простягаються від них у різні боки.

Herbig-Haro 46/47
Herbig-Haro 46/47

Асиметрія лопатей: вплив туманності


Ці помаранчеві лопаті мають асиметричну форму. Права лопать нахилена ближче до Землі, ніж ліва, і ця різниця виникає через взаємодії з навколишньою туманністю, яка зображена як блакитний серпанок. Хоча туманність виглядає темною і непрозорою у видимому світлі, вона майже прозора для інфрачервоних «очей» космічного телескопа Джеймса Вебба.


Зоряні викиди та майбутнє зірок


Викиди зірок відіграють важливу роль у їхньому розвитку. Саме вони визначать, скільки маси молоді зірки зможуть утримати, перш ніж завершиться процес їхнього формування. Цей процес триватиме мільйони років, і з часом область навколо зірок очиститься, відкриваючи повністю сформовані зірки.


Опис зображення Herbig-Haro 46/47


На зображенні видно яскраву горизонтальну помаранчеву хмару, відому як Herbig-Haro 46/47, яка має нерівні округлі кінці. У центрі хмари знаходиться жовто-білий центр із 8 рожевими дифракційними променями. Ліва лопать хмари товща за праву, яка закінчується меншим напівкругом. На задньому плані видніються зірки та галактики, а блакитна туманність делікатно огортає всю композицію.


Джерело: NASA, ESA, CSA. Обробка зображення: Джозеф ДеПаскуале


Comments


Приєднуйтеся до розсилки

Успішно!

Долучайтеся до соцмереж

  • Telegram
  • Facebook

Приєднайтеся до нас з мобільного

Завантажте додаток Spaces by Wix і приєднайтеся до ФІЗИКАUA, щоб дізнаватися про наші новини будь-коли.

Відскануйте QR‑код, щоб приєднатися до додатка
Завантажте додаток з App Store
Завантажте додаток з Google Play

© 2024 ФІЗИКАUA

bottom of page