top of page

Парамагнетики: властивості та приклади

Оновлено: 23 лист. 2024 р.


Парамагнетики

Що таке парамагнетики?


Парамагнетики – це речовини, які намагнічуються, створюючи слабке магнітне поле, напрямлене в той самий бік, що й зовнішнє магнітне поле. Вони підсилюють зовнішнє магнітне поле, хоча й незначно.


Ілюстрація магнітних ліній


Для розуміння процесу намагнічування парамагнетиків, корисно розглянути схему магнітних ліній:


- Сині лінії – магнітні лінії зовнішнього магнітного поля.

- Червоні лінії – лінії магнітного поля, створеного парамагнетиком.

- Зелені лінії – лінії результуючого магнітного поля.


Приклади парамагнетиків


До парамагнетиків належать такі речовини, як кисень, повітря, платина, алюміній, ебоніт, вольфрам, магній, літій. 


Ці матеріали демонструють парамагнітні властивості завдяки наявності власних магнітних моментів у їх атомах або молекулах.


Магнітні моменти в парамагнетиках


Атоми (або молекули) парамагнітних речовин мають власні магнітні моменти, які за відсутності зовнішнього магнітного поля орієнтовані хаотично. 


Якщо парамагнетик помістити в магнітне поле, його частинки починають орієнтуватися так, що їхні власні магнітні моменти спрямовуються в напрямку зовнішнього магнітного поля, аналогічно тому, як орієнтуються в електричному полі молекули полярного діелектрика.


Властивості парамагнетиків


Парамагнетики мають декілька важливих властивостей:


- Підсилення зовнішнього магнітного поля: парамагнетики незначно посилюють зовнішнє магнітне поле.


- Втягування в магнітне поле: якщо парамагнітну речовину помістити в магнітне поле, вона буде втягуватися в поле, тобто рухатися в бік збільшення магнітної індукції.


- Залежність від температури: відносна магнітна проникність парамагнетиків зменшується зі збільшенням температури. Це відбувається тому, що збільшується швидкість теплового руху атомів (або молекул), і їхня орієнтація частково порушується.


Висновок


Парамагнетики відіграють важливу роль у фізиці завдяки своїм властивостям посилення зовнішнього магнітного поля та здатності втягуватися в магнітне поле. 


Їх вивчення та розуміння допомагає розширити знання про магнітні матеріали та їх застосування в різних галузях науки і техніки.


Комментарии


bottom of page