top of page

Електродинамічний гучномовець: принцип дії

Оновлено: 17 лист. 2024 р.


Електродинамічний гучномовець

Електродинамічний гучномовець, або просто динамік, є одним із найпоширеніших пристроїв для перетворення електричних сигналів у чутний звук.


Принцип роботи електродинамічного гучномовця


Основою роботи електродинамічного гучномовця є сила Ампера – сила, що діє на провідник зі струмом у магнітному полі. У конструкції гучномовця є котушка, яка розміщена у постійному магнітному полі кільцевого магніту. Коли через котушку проходить електричний струм, він взаємодіє з магнітним полем, створюючи силу, що змушує котушку рухатися.


Коливання котушки відбуваються в такт змінам сили струму, який проходить через неї. Оскільки електричний сигнал змінюється з частотою, що відповідає звуковим хвилям, котушка починає коливатись у відповідний ритм. До котушки прикріплений дифузор – гнучка мембрана, яка при коливанні переміщує повітря, створюючи хвилі.

Ці хвилі й є тим, що ми сприймаємо як звук.


Електродинамічний гучномовець: сучасні застосування

Варто зазначити, що навіть такі звичні пристрої, як навушники, теж є електродинамічними випромінювачами звуку. Вони працюють за тим самим принципом, тільки в менших масштабах, дозволяючи вам насолоджуватися музикою, не заважаючи іншим.

Навушники Airpods
Навушники у своїй будові мають електродинамічні гучномовці (динаміки)

Електродинамічні гучномовці залишаються незамінними у багатьох сферах, від побутових до професійних, завдяки своїй простоті та надійності.


Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page